Πέμπτη, 27 Ιουνίου 2024 10:41

Cochlear Technical Specialist

Η εταιρία Κώστας Α. Παπαέλληνας (Ελλάς) ΑΕΒΕ δραστηριοποιείται από το 1969 στην ελληνική αγορά στους τομείς Ιατρικού Εξοπλισμού, Υγείας, Φροντίδας, Ομορφιάς και Διατροφής με κορυφαία προϊόντα όπως Aesculap, B.Braun, BSN Medical, κ.α.. Στο πλαίσιο της δυναμικής της ανάπτυξης, η εταιρία στοχεύει σε μία νέα επιχειρηματική δραστηριότητα σχετικά με την προώθηση κοχλιακών εμφυτευμάτων και επιθυμεί να ενδυναμώσει το Χειρουργικό τμήμα, με τη θέση ενός/μιας Cochlear Technical Specialist για την παροχή ιατρικής ενημέρωσης και υποστήριξης των πωλήσεων για ολόκληρη την σειρά προϊόντων Cochlear. Αυτό περιλαμβάνει την παροχή κλινικών υπηρεσιών, χειρουργική υποστήριξη και άμεση τηλεφωνική εξυπηρέτηση και τη συνεργασία με το ιατρικό προσωπικό στις κλινικές και το ακοολογικά κέντρα . Ο/Η Cochlear Technical Specialist θα συνεργαστεί στενά με τα στελέχη της εταιρίας για τον καθορισμό της στρατηγικής των πωλήσεων που συνδέεται με τη τεχνική υποστήριξη, τα ανταλλακτικά και service.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης και ανάλυσης σε κλινικούς επαγγελματίες και ασθενείς
  • Υποστήριξη (στο χειρουργείο) στους ιατρούς που χρησιμοποιούν τα προϊόντα ευθύνης
  • Ανάπτυξη και διατήρηση καλών σχέσεων με τους ασθενείς
  • Προγραμματισμός και εφαρμογή updates
  • Οργάνωση υποστήριξης ανταλλακτικών σε ασθενείς σε συνεργασίας με το customer service

Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο Βιοϊατρικής Τεχνολογίας ή και Ακοολογίας & Νευροωτολογίας
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εργασιακής εμπειρίας
  • Εργασιακή εμπειρία στον κλάδο, γενικής χειρουργικής, ιατροτεχνολογικών προϊόντων και αναλωσίμων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Εξειδίκευση ή/και εμπειρία στη χρήση και εφαρμογές ιατρικών συσκευών
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια στην επαρχία και στο εξωτερικό
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και χειρισμού Η / Υ (MS Office advanced)
  • Οργάνωση, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Δημιουργική διάθεση, δυναμική προσωπικότητα, επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα επίλυσης περίπλοκων θεμάτων τεχνικών και κλινικών τόσο σε εξειδικευμένο προσωπικό όσο και σε ασθενείς
  • Δίπλωμα οδήγησης

Η εταιρία προσφέρει :

  • Άριστες συνθήκες εργασίας και ευχάριστο περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ιδιωτική ασφάλιση
  • Προγράμματα εκπαίδευσης στη Ελλάδα και στο εξωτερικό
  • Σχήμα Bonus
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό & tablet

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τις προϋποθέσεις μπορούν να στείλουν
Βιογραφικό σημείωμα στο
email: careers@costaspapaellinas.gr με τον κωδικό 7270624

Σημείωση: Όλα τα βιογραφικά θα τύχουν εμπιστευτικής διαχείρισης

Μοιραστείτε το